Systémové upozornění
Hlavní informace

Jaderka má bohatou nabídku akcí pro studenty středních škol, ať už pro organizované školní skupiny nebo jednotlivce. Kdybyste potřebovali poradit, napište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Den otevřených dveří

Den otevřených dveří

Každoročně pořádáme Den otevřených dveří, kde se zájemci o studium na FJFI dozví vše potřebné, seznámí se s prostorami školy, některými vyučujícími a případně i s budoucími spolužáky.

Datum konání v AR 2021/2022: 30. 11. 2021 a 25. 1. 2022

Přípravný kurz z matematiky a fyziky

Přípravný kurz z matematiky a fyziky

Náplní kurzu je opakování vybraných oblastí středoškolské matematiky a fyziky a řešení typových příkladů vhodných pro přípravu ke studiu na vysokých školách především technického typu. Kurz je bezplatný a není třeba se hlásit.

Datum konání v AR 2021/2022:  30. 11. 2021 – 5. 4. 2022 (každé úterý od 16:30)

Přípravný kurz Děčín

Přípravný kurz matematiky v Děčíně

Pro studenty SŠ pořádáme v Děčíně přípravný kurz z matematiky, který má za úkol připravit studenty na studium vysokých technických škol. Kurz lze využít i jako přípravu pro maturitu z matematiky.

Datum konání v AR 2021/2022: Bude upřesněno

Volejte Jaderce

Volejte jaderce

Zvažujete studium na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrská ČVUT v Praze (FJFI)? Pokud máte nějaké otázky ať už ohledně studia, nebo života na Jaderce, budete mít hned několik příležitostí si online přes Zoom popovídat se studenty.

Tokamak Golem

Tokamak Golem

Jaderka je jednou z mála fakultě na celém světě, která má vlastní fúzní reaktor. Využívají ho nejen studenti fakulty, ale i odborníci ze zahraničí, kteří mohou zážeh plasmatu provádět online prakticky odkudkoli. Tokamak Golem si můžete prohlédnout a dozvědět se, co temojaderná fúze znamená a jaké přínosy může nabídnout.

International Masterclasses

International Masterclasses

Staň se na jeden den částicovým fyzikem. Poslechni si přednášky, analyzuj reálná data z experimentu ALICE nebo ATLAS a výsledky pak prodiskutuj prostřednictvím videokonference s vědci v CERNu.

Datum konání v AR 2021/2022: 25. 3. 2022

Den lékařským fyzikem

Den lékařským fyzikem

Nevěděli jste, že v nemocnici vedle lékařů a sester potkáte i fyziky? V rámci praktických cvičení si sami vyzkoušíte práci s radionuklidovým ozařovačem, se zubním rentgenem nebo plánování léčby zářením.

Datum konání v AR 2021/2022: 12. 1. 2022 a 1. 6. 2022

Den reaktorovým fyzikem

Den reaktorovým fyzikem

Chceš zjistit, jak funguje jaderný reaktor? Vyzkoušet si měření neutronů v reaktoru? Víš, jak je potřeba poskládat palivo, aby reaktor fungoval? Nejen to a ještě více se dozvíš na Dni reaktorového fyzika.

Datum konání v AR 2021/2022: 6. 4. 2022

vedkyne

Staň se na den vědkyní

U příležitosti Mezinárodního dne žen a dívek ve vědě se studentky středních škol mohou věnovat částicové fyzice, kvantovým technologiím či třeba matematickým problémům.

Datum konání v AR 2021/2022: 11. 2. 2022

Týden vědy

Týden vědy na Jaderce

Je určen nadaným a motivovaným studentům, kteří uvažují o studiu přírodovědných oborů vysokých škol. Kromě práce na miniprojektu dle vlastního výběru tě čekají exkurze, přednášky, večerní zábava a parta cca 200 lidí, které baví to samé co tebe.

Datum konání v AR 2021/2022: 19. - 24. 6. 2022

Soustředění TCN

Soustředění TCN

Máš zájem o matematiku, fyziku, informatiku? Pojeď na letní soustředění pořádané studenty Jaderky. Kromě zajímavostí z vědy tě čeká i spousta zábavy.

Datum konání v AR 2021/2022: Bude upřesněno

Reaktor

Školní reaktor VR-1

Objednejte pro svou třídu exkurzi s ukázkou provozu. Budete mít jedinečnou možnost prohlédnout si, jak vypadá skutečný jaderný reaktor a jak se takový reaktor řídí. Také se dozvíte, k čemu všemu se jaderné reaktory využívají.

Přednášky SŠ

Přednášky pro SŠ

Jaderka nabízí celé spektrum populárně laděných přednášek pro studenty středních škol. Přednášející přijedou přímo k vám do školy.

Den na Jaderce

Exkurze - Den na Jaderce

Přijeďte k nám se svou třídou a prožijte s námi a s našimi vědci jeden den plný exkurzí a přednášek dle vašeho přání. Zažijte neopakovatelnou atmosféru Dne na Jaderce.

SOČ

Vědecko - výzkumné projekty

Zaměstnanci a doktorandi FJFI ti nabízejí odborné vedení v tvém výzkumu. Vyber si z bohaté nabídky témat nebo si vymysli téma vlastní. S projektem pak můžeš soutěžit ve Středoškolské odborné činnosti či Expo Science Amavet.