Systémové upozornění
Hlavní informace

Jaderka má bohatou nabídku akcí pro studenty středních škol, ať už pro organizované školní skupiny nebo jednotlivce. Kdybyste potřebovali poradit, napište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Den otevřených dveří

Den otevřených dveří

Každoročně pořádáme Den otevřených dveří, kde se zájemci o studium na FJFI dozví vše potřebné, seznámí se s prostorami školy, některými vyučujícími a případně i s budoucími spolužáky.

Datum konání v AR 2022/2023: 29. 11. 2022 a 31. 1. 2023

Přípravný kurz z matematiky a fyziky

Přípravný kurz z matematiky a fyziky

Náplní kurzu je opakování vybraných oblastí středoškolské matematiky a fyziky a řešení typových příkladů vhodných pro přípravu ke studiu na vysokých školách především technického typu. Kurz je bezplatný a není třeba se hlásit.

Datum konání v AR 2022/2023:  29. 11. 2022 – 4. 4. 2023 (každé úterý od 16:30)

Přípravný kurz Děčín

Přípravný kurz matematiky v Děčíně

Pro studenty SŠ pořádáme v Děčíně přípravný kurz z matematiky, který má za úkol připravit studenty na studium vysokých technických škol. Kurz lze využít i jako přípravu pro maturitu z matematiky.

Datum konání v AR 2022/2023: Bude upřesněno

Tokamak Golem

Tokamak Golem

Jaderka je jednou z mála fakultě na celém světě, která má vlastní fúzní reaktor. Využívají ho nejen studenti fakulty, ale i odborníci ze zahraničí, kteří mohou zážeh plasmatu provádět online prakticky odkudkoli. Tokamak Golem si můžete prohlédnout a dozvědět se, co temojaderná fúze znamená a jaké přínosy může nabídnout.

International Masterclasses

International Masterclasses

Staň se na jeden den částicovým fyzikem. Poslechni si přednášky, analyzuj reálná data z experimentu ALICE nebo ATLAS a výsledky pak prodiskutuj prostřednictvím videokonference s vědci v CERNu.

Datum konání v AR 2022/2023: březen 2023

Den lékařským fyzikem

Den lékařským fyzikem

Nevěděli jste, že v nemocnici vedle lékařů a sester potkáte i fyziky? V rámci praktických cvičení si sami vyzkoušíte práci s radionuklidovým ozařovačem, se zubním rentgenem nebo plánování léčby zářením.

Datum konání v AR 2022/2023: 11. 1. 2023 a 7. 6. 2023

Den reaktorovým fyzikem

Den reaktorovým fyzikem

Chceš zjistit, jak funguje jaderný reaktor? Vyzkoušet si měření neutronů v reaktoru? Víš, jak je potřeba poskládat palivo, aby reaktor fungoval? Nejen to a ještě více se dozvíš na Dni reaktorového fyzika.

Datum konání v AR 2022/2023: bude upřesněno

vedkyne

Staň se na den vědkyní

U příležitosti Mezinárodního dne žen a dívek ve vědě se studentky středních škol mohou věnovat částicové fyzice, kvantovým technologiím či třeba matematickým problémům.

Datum konání v AR 2022/2023: předběžně 10. 2. 2023

Týden vědy

Týden vědy na Jaderce

Je určen nadaným a motivovaným studentům, kteří uvažují o studiu přírodovědných oborů vysokých škol. Kromě práce na miniprojektu dle vlastního výběru tě čekají exkurze, přednášky, večerní zábava a parta cca 200 lidí, které baví to samé co tebe.

Datum konání v AR 2022/2023: 18. - 23. 6. 2023

Soustředění TCN

Soustředění TCN

Máš zájem o matematiku, fyziku, informatiku? Pojeď na letní soustředění pořádané studenty Jaderky. Kromě zajímavostí z vědy tě čeká i spousta zábavy.

Datum konání v AR 2022/2023: bude upřesněno

Reaktor

Školní reaktor VR-1

Objednejte pro svou třídu exkurzi s ukázkou provozu. Budete mít jedinečnou možnost prohlédnout si, jak vypadá skutečný jaderný reaktor a jak se takový reaktor řídí. Také se dozvíte, k čemu všemu se jaderné reaktory využívají.

Přednášky SŠ

Přednášky pro SŠ

Jaderka nabízí celé spektrum populárně laděných přednášek pro studenty středních škol. Přednášející přijedou přímo k vám do školy.

Den na Jaderce

Exkurze - Den na Jaderce

Přijeďte k nám se svou třídou a prožijte s námi a s našimi vědci jeden den plný exkurzí a přednášek dle vašeho přání. Zažijte neopakovatelnou atmosféru Dne na Jaderce.

SOČ

Vědecko - výzkumné projekty

Zaměstnanci a doktorandi FJFI ti nabízejí odborné vedení v tvém výzkumu. Vyber si z bohaté nabídky témat nebo si vymysli téma vlastní. S projektem pak můžeš soutěžit ve Středoškolské odborné činnosti či Expo Science Amavet.